Як правильно вибрати проект будинку?

При виборі проекта будинку у багатьох людей виникають питання : З чого почати? На що звернути увагу? Як визначати необхідну площу будинку? Як підібрати проект під Вашу ділянку? В скільки поверхів будувати ?  Ці та багато інших запитань люди задають архітектору при проектуванні. Коротко про те як підібрати проект спробую Вам розповісти.

Для початку необхідно чітко знати параметри вашої ділянки та визначитись з прив’язкою до ділянки. За протипожежними вимогами відстань між сусідніми будинками повинна бути не менше 6 м, до огорожі 3 м, до червоної лінії 5 м. Відступивши від огорожі необхідні відстані, вимальовуються межі ділянки де може розміщуватись будинок. Наступним кроком буде вибір проекту будинку. Для цього потрібно визначитись з бюджетом від якого залежить термін будівництва. Не варто вибирати проект будинку який ви не зможете реалізувати за 1-2 роки. Так як процес будівництва може затягнутись на 5-10 років, а жити в нормальних умовах хочеться вже сьогодні. Комплектацію необхідних приміщень розпочинайте завжди з основних: спальні кімнати, вітальня, кухня, ванна кімната, туалет, коридор, тамбур. Додаткові приміщення такі як: гардеробна, котельня, їдальня, кабінет, тех.приміщення – добавляються з розрахунку загальної площі будинку яку Ви обрали.

За орієнтацією в просторі, приміщення що відносяться до зони відпочинку: вітальні, спальні, дитячі – слід проектувати на схід, південь, захід, а господарські приміщення: кухні, ванни, санвузли, комори, гардероби – проектуються на північ. Таким чином вхід в будинок бажано розміщувати з півночі, і прив’язувати його максимально близько до північної частини ділянки, щоб з житлових приміщень, що виходять на південь, був чудовий вигляд на ваш внутрішній дворик  чи сад. Чудовим доповненням до будинку буде крита тераса яка буде виходити в сад, а над нею, зі спальні, влаштувати вихід на балкон. В вітальні має бути завжди сонячно, тому вікна мають бути широкими і давати достатньо природнього освітлення, що позитивно буде впливати на самопочуття мешканців будинку.

На етапі проектування будинку слід передбачити систему опалювання. Якщо будинок площею понад 200м.кв.- необхідно запроектувати додатково паливну, площею не менше 7-8м.кв. Оптимальним та більш економним варіантом обігріву будинку, буде влаштування каміну на дровах з водяним контуром, який спокійно може опалювати будинок площею 150-200 м.кв без газового котла. Якщо ж площа будинку буде більшою – паралельно влаштовується система опалення за допомогою газового або твердопаливного котла, який буде вмикатись періодично.

Визначившись з кількістю необхідних приміщень та площею будинку, потрібно вибрати у скільки поверхів будувати будинок: 1 поверх, 1+мансарда чи 2 поверхи. Для економії коштів на фундаменті та покрівлі слід вибирати два останні варіанти. При площі 200м.кв і будівництві в 2 поверхи, площа забудови буде всього 100м.кв., в порівнянні з одноповерховим будинком, такої ж площі, фундамент буде дешевшим в 2 рази. Площа даху також буде меншою, а кроквяна конструкція – значно легшою.

Розібравшись з планувальним рішенням, зонуванням будинку та орієнтацією приміщень можна приступити до вибору стилю будинку. Це не самий легкий етап, так як вибір оформлення фасадів надзвичайно широкий, і вибираєте, здебільшого, один раз на все життя. Продивившись безліч сторінок в мережі інтернет, можна зупинити свій вибір на тому оформленні що Вам ближче лежить до душі і не набридне через декілька років життя в Вашому будинку. Якщо самому все ж таки важко вирішити який проект будинку Вам найкраще підійде, наші архітектори завжди допоможуть зробити правильний вибір та проконсультують вас по будь-якому питанню стосовно вибору проекта та будівництва

З повагою
архітектор Аvtor-Рroekt, Миколюк Андрій

Форма замовлення проекту

×