Як отримати дозвіл на будівництво приватного будинку до 300 м.кв.

Отримання дозволу на початок будівельних робіт
Для більшості людей, що мріють збудувати приватний будинок, надзвичайно важким завданням є процес оформлення і збору документації для отримання дозволу на будівництво. Насправді в цьому немає жодних проблем, якщо:
– у Вас є документ, що засвідчує право власності на землю або право на користування земельною ділянкою (договір оренди);
– ділянка приватизована;
– ділянці присвоєний кадастровий номер (- це унікальний код, який прикріплений до певної ділянки на весь час її існування, та несе в собі інформацію про власника земельної ділянки, цільове призначення землі та її межі);
– якщо Ви отримаєте технічні умови на підключення інженерних мереж;
– через Вашу ділянку не проходять інженерні мережі (газ, вода, тепло, світло, зв’язок, каналізація);
– проектом не порушено жодних державних будівельних норм. В проекті повинні враховуватись усі необхідні відступи (пожежні розриви, охоронні зони інженерних мереж, червоні лінії);
– поверховість забудови не перевищує максимально дозволену, згідно з зонуванням поверховості забудови району.
Якщо вище вказані документи є в наявності, та згідно з Вашим проектом на забудову земельної ділянки не порушуються державні будівельні норми України – Ви без проблем отримаєте дозвіл для будівництва. Орієнтовні терміни для отримання будівельного паспорту, у випадку якщо у Вас все в порядку з документами, близько 20 днів. Найбільше часу займає виготовлення ТУ (технічних умов), це близько 15-30 днів, та проектування самого будинку (залежить від складності проекту 10-20 днів).
Розглянемо детальніше процедури для погодження проектної документації, для садових та житлових будинків площею до 300м.кв.
1. Проектування житлового будинку
Для початку Вам необхідно звернутись до кваліфікованого архітектора, який розробить проектну документацію з урахуванням Ваших побажань та дотримуючись будівельних норм. Досвідчений архітектор відразу попросить надати йому документи на землю, геодезію та результати геологічних досліджень, щоб побачити повну картину можливостей для проектування на тій чи іншій земельній ділянці. При складному рельєфі чи щільній забудові, архітектору необхідно здійснити виїзд на ділянку щоб врахувати всю складність ситуації та виконати необхідні заміри чи примітки для подальшої роботи. Для отримання дозволу на будівництво до 300м.кв. достатньо розробити ескізний проект з прив’язкою будинку на «свіжу» геодезичну зйомку (геодезична зйомка має термін придатності). Ескізний проект підходить лише для документів, будувати за такими кресленнями, по крайній мірі не розумно. Для будівництва необхідно розробити робочий проект будинку у якому буде продуманий та прорахований як архітектурний так і конструктивний розділи, що дозволить максимально точно втілити проект в реальність не витрачаючи лишні кошти на помилки будівельників.
2. Отримання будівельного паспорту
Для початку, щоб отримати будівельний паспорт, необхідно погодити усі інженерні мережі що проходять чи можуть проходити поруч з Вашою земельною ділянкою. Особливо хочу звернути увагу на те, що погодження потребують усі мережі (електро-, газо-, водо-, теплопостачання, водовідведення, звязок), навіть якщо їх і близько немає на вашій вулиці. Таким чином усі служби мають поставити печатки на геодезичній зйомці, цим самим засвідчити що будівництво на даній ділянці не зашкодить жодній з вищевказаних мереж. У випадку, якщо через ділянку проходить та чи інша інженерна мережа, в службі, що відповідає за неї, повинні вказати на геодезичній зйомці як саме проходить ця мережа з прив’язкою до меж ділянки, та вказати охоронну зону в межах якої будувати забороняється. Якщо ж, дана мережа унеможливлює нормальне розташування будинку на ділянці, в службі, що за неї відповідає, варто замовити розробку документації для переносу мережі. Така процедура забере у Вас час і гроші, але без неї, в такому випадку, будувати взагалі не дадуть.
Далі, якщо до ділянки не були проведені газ, вода, світло чи інші мережі, необхідно розробити технічні умови згідно з якими власники інженерної інфраструктури, визначать умови та вимоги до інженерного забезпечення вашого об’єкта будівництва. Технічні умови на кожен вид інженерних мереж розробляється окремо.
Коли Ви отримали технічні умови, погодили інженерні мережі на геодезичній зйомці та отримали від архітектора готовий ескізний проект, настав час подавати документи в єдиний центр надання адміністративних послуг в районному чи обласному центрі, в залежності від місця розташування вашої ділянки. Перед подачею усі копії документів на землю, в одному екземплярі, необхідно завірити в нотаріуса. Термін виготовлення будівельного паспорту складає 10 днів. Після отримання буд.паспорту, необхідно заповнити декларацію про початок виконання будівельних робіт. Якщо це зробити on-line, терміном до 5 днів Вам прийде повідомлення про прийняття декларації, і Ви сміло можете починати будівництво.
Дані рекомендації підходять до 90% випадків. Звичайно є різні нюанси, проблеми з ділянками чи з документами, в такому випадку процес погодження може зайняти більше часу, коштів та нервів пов’язаними з тими чи іншими складностями в нашій бюрократичній системі управління.
З повагою
архітектор Аvtor-Рroekt, Миколюк Андрій

Форма замовлення проекту

×